אודות

נעים מאוד, סמדר אשרף מדריכה ומורת דרך בחזרה הביתה בדרך אל עצמך, מגייסת גם את הגוף למטרה הזאת בדיוק.

אני פה עבורך

לבחור בעצמך

ליווי אישי משנה חיים

לבחור בעצמך

ליווי אישי משנה חיים

פגישת ייעוץ

טיפול ממוקד בבעיה אקוטית

פגישת ייעוץ

טיפול ממוקד בבעיה אקוטית

מעגלי נשים

מבינות חוכמה לידי ביטוי

מעגלי נשים

מבינות חוכמה לידי ביטוי

הספר הדיגיטלי

מרווקות מאוחרת לזוגיות מאושרת

הספר הדיגיטלי

מרווקות מאוחרת לזוגיות מאושרת

שניפגש במכתב הבא?

חיפוש

מכתבים אחרונים שכתבתי לך

מה גורם לעורכת דין מצליחה, נוטריונית ודירקטורית בחברות, מומחית במשפט מסחרי בינלאומי, לעזוב את התחום ולשנות כיוון – ראיון עם גליה נתן אפשטיין

שינוי קריירה בגיל 40 - סמדר אשרף

צילום: גליה בר-און

הסברתי שאני לא עוזבת את עריכת הדין כי אני לא טובה, אלא כי זה לא מעניין אותי יותר.... הבנתי שאיפה שהוא חבויה בי מטפלת..... החלטתי ללמוד, מתוך ההבנה שתנועה יוצרת שינוי ובהירות....

מי את ומה השינוי הגדול שעשית בחיים שלך?

גליה נתן אפשטיין, מטפלת אנרגטית בשיטת ביואורגונומי, ארומתרפיסטית מוסמכת ומאמנת ילדים ונוער. בעלת המותג Aroma Free-quency לתמציות ריח אנרגטיות משמנים אתריים בהתאמה אישית.

לפני כן ובמשך 20 שנה הייתי עורכת דין, נוטריונית ודירקטורית בחברות, והתמחתי המשפט מסחרי בינלאומי

כמה זמן לקח לך להבין שאת רוצה לשנות משהו בחיים שלך?

זה היה מסע של 5 שנים.

אובייקטיבית חיי היו טובים ונהדרים, נשואה באושר, אמא לשלושה ילדים בריאים ושלמים, עצמאית בעלת משרד עו"ד בתחום שבו עסקתי כל השנים. כשיצאתי לעצמאות, לא נאלצתי להתפשר על התחום שלי אבל שמתי לב שאני כבר לא קמה מאושרת בבוקר לעבודה, משהו היה חסר, ולא ידעתי מה. הרגשתי שאין לי אתגר בתחום הזה יותר, שמיציתי אותו, ולא היה לי שמץ של מושג מה לעשות ואיך למצוא דרך חדשה.

האם היו לך תסמינים גופניים שידעת שקשורים בצורך לעשות שינוי? מה הם היו? ובזמן שבו עשית את השינוי, האם הם נשארו? השתנו?

לא היו לי תסמינים גופניים מובחנים אבל הרגשתי נטולת אנרגיה וחוסר חדווה והנאה ממה אני עושה, ולא רציתי להעביר כך את חיי. הרגשתי שאני קמה בבוקר לא מאושרת, כשברקע היה מעין חוסר שקט. לא הבנתי מה הבעיה כי החיים שלי היו טובים.

מתוך חוסר המוכנות לקבל את המצב ולהעביר את החיים ככה, התחלתי לחפש. רציתי להתעורר מלאה באנרגיה, תשוקה ושמחה ממה שאני עושה.

היום, לאחר השינוי, ודאי שאני מרגישה כך, נהנית מהעשייה החדשה, סקרנית להתפתח וללמוד עוד, להתחבר למהות שלי, ולחבר אחרים למהות שלהם.

מה היה הדבר הזה שגרם לך לעשות את השינוי? הרגעים שגרמו לך לעשות את השינוי? רגע ההחלטה?

בתחילת שנות ה 40 שלי, הייתי אמא לשני בנים ומאוד רציתי בת. ניסיתי להרות במשך שנה וחצי וזה לא עבד, החלטתי לעזוב את זה לגמרי ושחררתי את כל העניין ואז הריתי, ועוד הריתי עם בת.

הרגשתי שקיבלתי מתנה מהיקום, זה היה בלתי נתפס. עם אחוזים כל כך נמוכים שזה יקרה, זה עדיין קרה. כשילדתי אותה אמרתי אוקיי, היקום נתן לי מתנה ואני מקשיבה.

לקחתי שנת חופש מהעבודה כדי לראות מה אני עושה הלאה. בסופה, עדיין לא היה לי שמץ של מושג מה הדבר שאני הולכת לעשות ולכן חזרתי לעבוד כעורכת דין. עריכת דין היה המקצוע שלי, עוד כשלמדתי משפטים הרגשתי שזה מתאים לי כמו כפפה ליד. 

במקביל, החלטתי ללמוד, מתוך ההבנה שתנועה יוצרת שינוי ובהירות. התחלתי ללמוד ארומתרפיה ויצאתי לסיורי ליקוט בטבע, כי רציתי להתחבר לידע קדום שפעם היה לכולנו, ולתבונה של הטבע.

במהלך המסע שלי הבנתי שבעצם הכל בחיים זה אנרגיה: המחשבות, החלומות, הזכרונות, הכוונה, השפה.. ואם הכל זה אנרגיה – אז אני רוצה ללמוד איך להבין ולעבוד עם האנרגיה הזו.

הסבה מקצועית - סמדר שבתאי - להמציא את עצמך מחדש

צילום: אילה ברק

ממה פחדת והאם הפחדים, אחרי השינוי היו מבוססים מציאות? איך התגברת על הפחד לעשות את השינוי הגדול? מה קרה בפועל אחרי השינוי?

עצם השינוי היה חזק ממני, לא הייתי מאושרת והבנתי שמה שמילא אותי כל כך הרבה שנים כבר לא ממלא אותי יותר. עברתי אימון אישי שבמהלכו הבנתי שהתחום שלי זה הטיפול האנרגטי וארומתרפיה, שאיפשהו חבויה בי מטפלת, פתחתי דף עסקי לקחתי קורס באסטרטגיה שיווקית ויצאתי לדרך. התחלתי להניע.

הפחד לעשות את השינוי היה עצום – המעבר מעולם עיסקי ופרקטי לעולם רוחני.

לא היה לי נסיון כמטפלת – זה היה עולם חדש עבורי. אפילו לא היה לי אומץ לטפל בהתחלה בקליניקה, אז טיפלתי רק מרחוק. לאט לאט קיבלתי אומץ והיום אני מטפלת גם מול אנשים בקליניקה.

התחלתי לכתוב על אנרגיה, לצלם סרטונים ולדבר את התחום. לעמוד בקידמת הבמה, לדבר אנרגיה ולהנגיש את העולם הזה. עד אז הייתי נחבאת אל הכלים.

אחרי השינוי –

הצורך לדבר לעולם ולהשפיע על חיי אנשים פתאום הופיע. אם עד השינוי נחבאתי, עכשיו אני עומדת בפרונט, מדברת, מצלמת סרטונים, בניתי הרצאה…

מבחינת הסביבה, הם כמובן לא הבינו את מה שאני עושה, והתגובות שקיבלתי היו "את כל כך טובה במה שאת עושה", "את מצליחה, עריכת דין זה מקצוע, טיפול זה לא מקצוע", "איך תתקיימי?" 

תגובות ושאלות שנבעו מתוך דאגה כשהיחיד שתומך בי ותמיד תמך בי זה בעלי האהוב שתמיד בעד כל מה שגורם לי אושר.

הסברתי שאני לא עוזבת את עריכת הדין כי אני לא טובה, אלא כי זה לא מעניין אותי יותר. אין לי אתגר, אין לי משמעות, אין לי סיפוק ואני לא רוצה לעשות את זה יותר. אני חושבת שהאנשים סביבי השלימו עם התהליך שאני עושה, זה המצב וזה מתקבל בהבנה ובאהבה, מה גם שאני לא חווה את השינוי הזה כדראסטי, הוא די מתבקש. תכלס אני מביאה את המהות שלי לכל מה שאני עושה בין אם זה עריכת דין או מטפלת. המהות היא אני.

מה היה צריך להשתנות בקשר שלך עם עצמך בשביל שהדבר הזה יצא לפועל?

הבנתי שיש לי חזון – להעלות את התדר ולהשפיע טוב בעולם באופן יותר רחב ויותר גדול ולא דרך עריכת דין, הבנתי שיש לי משהו לתת לאנשים, שיש דרך אחרת, והסכמתי להתמסר לזה.

דבר נוסף שצריך היה להשתנות היה היפתחות לעולם הרוחני – היפתחות למשהו שאני לא רואה ואולי לא ממש מבינה, אבל לחלוטין מתחברת ומרגישה שמדויק בעבורי ואמונה שזו המהות ועם זה אני הולכת.

הייתי צריכה להסכים לראות שיש מעבר למה שאנחנו רואים ומבינים בחמשת החושים הפיזיים שלנו ושזה שאנחנו לא רואים משהו – לא אומר שהוא אינו קיים ונוכח ומשמעותי בחיים שלנו.

מה למדת על עצמך לאחר השינוי שעשית?

עד השינוי הייתי נחבאת אל הכלים, עם השינוי ובמהלכו גיליתי שאני יכולה מאוד להנות לעמוד בפרונט ולהוביל מהלכים. אם היית אומרת לי בעבר שאהיה מטפלת, לא הייתי מאמינה כי כל החיים שלי אני בפחד במה.

גיליתי שחבויה בי מטפלת, שחבויה בי היכולת לסייע ולהוביל אנשים, היכולת לדבר את מה שאני מאמינה בו. התחלתי לדבר את העולם הפנימי, רוחני שלי, את המהות שלי וגיליתי שאני יודעת לעורר השראה, שיש לי מסר גדול, שליחות.

במהלך השינוי נולד לי חזון והחזון הזה הוא מה שמוביל אותי בעצם.

האם השינוי הגדול גרר אחריו שינויים נוספים בחייך?

ודאי! כפי שציינתי התחלתי לעמוד בקידמת העסק החדש, ולדבר על אנרגיה, לצלם סרטונים, להתחיל להרצות. יש לי צורך חזק להביא את הידע הזה לכולם, וזה חזק ממני, ומוביל אותי קדימה במסע שלי.

איזה מסר היית מעבירה הלאה למי שרוצה לעשות שינוי בחייו ולא יודע איך להתחיל?

להתחיל בקטן, במקביל למה שעושים כרגע.

ללמוד משהו שתמיד רציתן או הסתקרנתן לגביו.

ליצור חלונות זמן קצרים: 15-30 דקות בשביל להניע את השינוי המבוקש.

שינוי אפשר להניע תמיד, בכל גיל ובכל מצב.

*עוד על העבודה של גליה נתן אפשטיין אפשר לקרוא וללמוד באתר שלה.

 

סמדר שבתאי - שיטת גרינברג

צילום: גליה בר-און

שנפגש במכתב הבא שלי אלייך?

אולי גם המכתבים האלה מדברים אלייך?

שינוי קריירה - סמדר שבתאי

להתאהב מחדש בעיסוק, אחרי 25 שנים

יש פעמים שבהן לאחר שנים רבות בעיסוק מסוים ששימח ומילא אותנו, אנחנו כבר לא מרגישות את אותה התשוקה והאהבה שבערה בנו בתחילת הדרך והניעה אותנו לפעולה. הקשבה ונאמנות בלתי מתפשרת לרצון הלב ולמי שאנחנו, סוללות את הדרך אל השלב הבא.

קרא עוד »

אני פה עבורך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אודות

נעים מאוד, סמדר אשרף מדריכה ומורת דרך בחזרה הביתה בדרך אל עצמך, מגייסת גם את הגוף למטרה הזאת בדיוק.

אני פה עבורך

לבחור בעצמך

ליווי אישי משנה חיים

לבחור בעצמך

ליווי אישי משנה חיים

פגישת ייעוץ

טיפול ממוקד בבעיה אקוטית

פגישת ייעוץ

טיפול ממוקד בבעיה אקוטית

מעגלי נשים

מבינות חוכמה לידי ביטוי

מעגלי נשים

מבינות חוכמה לידי ביטוי

הספר הדיגיטלי

מרווקות מאוחרת לזוגיות מאושרת

הספר הדיגיטלי

מרווקות מאוחרת לזוגיות מאושרת

שניפגש במכתב הבא?

חיפוש

מכתבים אחרונים שכתבתי לך

דילוג לתוכן